Naozaj musíme vždy dokončiť všetko, čo začneme? V niektorých prípadoch môže byť užitočné vedieť, kedy prestať. Položte si správne otázky, ktoré vám môžu pomôcť ujasniť si, čo je pre vás dobré a čo už nie.
Celý článok
Chcete zmeniť svoje myslenie? Začnite zmenou svojich presvedčení. Zistite, ako naše presvedčenia ovplyvňujú naše myšlienky a konanie a ako ich môžeme zmeniť, aby sme dosiahli väčšiu spokojnosť a naplnenejší život.
Celý článok
Objavte, prečo je nevyhnutné oslavovať svoje úspechy, bez ohľadu na ich veľkosť. Zistite, ako uznanie vašich úspechov môže zvýšiť vaše sebavedomie, motiváciu a celkovú pohodu.
Celý článok
Efektívna komunikácia je základom komunikácie lídra, ale aj budovania tímovej spolupráce a medziľudských vzťahov. Využitím koučovacieho prístupu môžete rozvinúť svoje komunikačné schopnosti, vybudovať pevnejšie vzťahy a inšpirovať svoj tím k dosiahnutiu veľkých vecí. Zistite, ako zlepšiť svoje komunikačné schopnosti vďaka princípom koučovania. Objavte základné elementy efektívnej komunikácie, vrátane budovania partnerského prístupu a dôvery, aktívneho počúvania, kladenia otvorených otázok, priamej komunikácie, vrátane vyjasňovania očakávaní a konštruktívnej spätnej väzby.
Celý článok
Manažujte svoju energiu, nie čas. V dni je len obmedzený počet hodín, ale kvalita a kvantita energie nie je. A práve od toho, koľko máme energie a ako sa cítime, často závisí aj to, ako konáme, koľko toho v našom dni zvládneme a v akej kvalite. Ako na to, v článku. :-)
Celý článok
Ešte som nevedela ani čítať a už moju pozornosť priťahovala kniha, ktorú mali rodičia v knižnici: Safari pod Kilimandžárom.
Listovala som v nej obrázky a cítila túžbu vidieť zvieratá a prostredie, v ktorom žijú v Afrike.
Keď som bola tínedžerka a na geografii sme preberali Afriku, pocítila som túžbu opäť. To ma však začali doma strašiť a odhovárať. Nechala som sa.
Pred cca 4 rokmi som pri upratovaní kníh, ktoré mi rodičia prenechali, opäť na TÚ KNIHU natrafila.
Začítala som sa a príbeh v knihe doslovne zhltla. Moja túžba opäť narástla.
Tento rok sa spojili asi všetky náhody, aké mohli a ja som sa rozhodla spojiť Safari pod Kilimandžárom s relaxom na plážach Zanzibaru.
Celý článok
Spätná väzba nie je ani kritika a nemala by ani byť negatívna. Spätná väzba by nám mala pomôcť sa rozvíjať. Podporiť rozvoj nášho učenia sa, rozvoj osobnosti alebo rozvoj v pracovnej oblasti. Nemali by sme pri nej mať pocit, že sme niečo urobili nesprávne a že sme za to napomínaní a „trestaní“. Mali by sme mať pocit, že je možnosť to urobiť lepšie, posunúť sa a niečo ešte vylepšiť a rozvinúť.
Ideálny na rozvojovú spätnú väzbu je koučovací prístup, z ktorého môžete využiť napríklad model GROW.
Celý článok
Keď som na firemnom workshope otvorila tému dávania pozitívnej spätnej väzby, jeden z manažérov to komentoval slovami: „Teraz budeme všetci namyslení.“ Potom sa rozprúdila diskusia o tom, ako chvála zamestnancov prispieva k znižovaniu morálky a pod. Je to skutočne tak?
Celý článok
Ako motivovať ľudí, ako zvýšiť ich angažovanosť? Jedna z otázok, na ktorú chcú firmy, lídri, aj HR manažéri vedieť odpoveď. Na to, aby mohla byť zodpovedaná, potrebujeme vedieť, čo poháňa ľudské správanie v práci. Prečo ľudia robia to, čo robia.
Veľkú časť svojho pracovného života, cca 9 rokov, som pracovala pre nadnárodnú spoločnosť v oblasti priameho predaja. Spoločnosť, ktorá má tisícky predajcov, ktorí predávajú jej produkty, ale žiadny nie je zamestnancom.
To, ako motivovať týchto ľudí k práci bola jedna z najdôležitejších otázok.
Celý článok
„Mám problém s komunikáciou.“ Téma, s ktorou často prichádzajú klienti na koučing. Za samotným problémom s komunikáciou nestojí neschopnosť rozprávať, prípadne sa dorozumieť, či zdieľať informácie. Problém s komunikáciou sa prejavuje, keď sa necítime byť v bezpečí. Nie vždy máme pod kontrolou situácie, ktoré sa nám v živote dejú. To, čo ale môžeme kontrolovať je to, ako na tieto situácie budeme reagovať. Ak sa chceme v našom živote cítiť viac sebaistejšie, potrebujeme vnímať, kde sa cítime ohrození, a naučiť sa o seba postarať.
Celý článok